Cukrárna

Jak již tradičně několik let, tak i letos se bude v neděli 30.7. v 11 hodin, tedy den po příjezdu z tábora, konat setkání v Ovocném Světozoru na Václaváku, na který jsou všichni Staršani srdečně zváni. Můžete se těšit na poslední setkání a přátelské popovídání si s lidmi, se kterými jste právě prožili celý měsíc tábora, s trochou něčeho sladkého před tím, něž se s nimi rozloučíte přinejlepším na další měsíc.

S sebou: nějaký ten peněžní obnos na sladkou tečku po táboře a dobrou náladu

Jinak za Bobry všem přejeme krásný zbytek prázdnin a těšíme se v září v dalším oddílovém roce.

Z tábora přijedeme vlakem v 16:17 na Hlavní nádraží a následně se společně odebereme do klubovny pro kola, která vezme náklaďák. Ideální je odvézt je z klubovny ještě v sobotu spolu s loďáky, protože zabírají hodně místa ve sklepě. Po dohodě je možné vyzvednout věci i v neděli. Náklaďák vyrazí z tábořiště mezi desátou a jedenáctou.

Kvůli tomu, že s sebou na tábor máme kola se lehce zkomplikovali spoje. Pojede se, stejně jako na přípravku několika vlaky po několika skupinách!

S sebou všichni to samé: kolo a helmu, kroj, bezinfečknost, očkovák, kartičku pojištěnce a další dosud neodevzdanou dokumentaci, oběd, svačinu a pití

1. skupina – sraz v 5:50 na Hlavním nádraží

Za bobry bude Koďa. Členi: North, Luno, Papo, Rubik, Ara, Nanuk, Capy

2. skupina – sraz v 7:50 na Hlavním nádraží

Za bobry bude Sumec a Komár Členi: Hulk, Kyko, Sherpa, Drak, Vážka, Eňo

3. skupina – sraz v 15:50 na Hlavním nádraží

Za bobry bude Siegfried Členi: Zvěd, Dag, Rocky, Kremž

Je možné, že se ještě něco bude měnit. Sledujte stránky!

Tuto neděli (21. května) od 4 hodin proběhne v dílně Bike kitchen na Štvanici dobrovolná akce zaměřená na technickou stránku cyklistiky. Bude možné i provést jednoduché opravy vašich bicyklů, nicméně především se naučit, jak je provádět. K dispozici bude nářadí i odborný dohled.

Pro všechny rodiče: 12.5. (v pátek) je termín na zaplacení Tábora pro Jeleny i Starší Pětku. Platební údaje včetně variabilního symbolu naleznete v individualizované přihlášce, která přišla e-mailem 25.4. Pokud máte pocit, že nepřišla, zkonrolujte prosím i spam, Grizzly to posílal ze skautského účtu a Gmail ho občas považuje za podezřelý. Vyplněnou přihlášku spolu s potvrzením o zdravotní způsobilosti (na druhé straně) pak přineste na nejbližsí akci.

Pro Staršany a jejich rodiče: v sekci Tábor 2023 je už konečně aktualizované info ke kolům, která jsou letos součástí povinné výbavy ke zkontrolování Bobrem. Učinit tak půjde od 15.5. před každou družinovkou, softem či výpravou. Na stejném rozcestníku pak naleznete i návod na Táborový oblek, není složitý, ale je třeba na něj také myslet. Omlouváme se za prodlení  — B —

AKTUALIZACE:

Po zralé úvaze jsme se rozhodli pro běžky. V klubovně se dnes (pondělí 13.2) objeví strazy, v kalendáři pak ve středu. Děkujeme všem, kteří se přihlásili.

Vážení staršani, vzhledem k nejasným prognózám počasí na výpravu 18.2 jsme se usnesli rozhodnout o její finální podobě až tuto neděli – 12.2. Pokud bude dostatek sněhu, pojedeme na běžky, což vyžaduje zakoupit lístky dopředu. Jestli víš, že na výpravu pojedeš, přihlaš se, prosím, do neděle přes tento formulář. V případě nedostatku pokrývky pro uspojivý skluz vyrazíme na kolo v okolí Prahy.

Rádi bychom vás všechny pozvali na dražbu (respektive rozebrání, dražba nastává až v případě zvýšeného zájmu) zapomenutých věcí z tábora, jež se uskuteční tuto neděli 22.1. od 16:30 v klubovně. Do té doby je poslední možnost vyzvednout si vlastní věci, tak ještě jednou zkontrolujte nafocené atributy v Galerii. Dražba bude volně navazovat na akci Afrika a bude pokračovat dokud se vše nevydraží. Velice zváni jsou i Jeleni, rodiče a rodiče Jelenů, popřípadě jiné bytosti mající potuchu jaké věci patří jejich ratolestem. Dražba nabízí unikátní možnost získání roztodivných věciček za velmi přijatelné ceny. S sebou tedy drobný finanční obnos.

Děkujeme všem Staršanům za účast na víkendovém jablečném šílenství, na táboře nám ta snaha přijde velmi vhod!

Zároveň ale v klubovně (konkrétně v dílně) zůstalo velké množství nevyužitých zavařovaček – pokud o ně stojíte, odneste si je prosím tento týden na družinovkách spolu s ostatním zapomenutým nádobím.

A pořád tam (taktéž v dílně) zůstává i velmi velké množství jablek. Pokud byste o ně kdokoli (třeba rodiče Jelenů, Staré pušky…) měli zájem, budeme rádi, když si tašku, dvě, tři, vezmete. Ideální doba odnosu: každý den v době družinovky (17-19, případně se ujistěte u rádce či bobra). Čím dříve, tím čerstvější budou. Nejpozději v pátek je zlikvidujeme.

Pro Starší Pětku: Covid

Po kratší odmlce máme v oddíle opět pozitivní test na covid. Prosíme proto všechny, kdo byli o víkendu na Zeleném Jezeře či nedělní akci v Prokopáku a nebudou se cítit dobře, aby zůstali doma a zašli si na test.

Zároveň ale věříme, že vzhledem k tomu, že jsme na akcích byli venku, je riziko přenosu minimální. Družinovky proto tento týden nerušíme, pouze se je budeme snažit uskutečnit opět ve venkovních prostorech. Uzpůsobte tomu oděv. -B-

Vlak z tábora má asi 40 min zpoždění, omlouváme se.

PRO DOBROVOLNÉ VYKLADAČE NÁKLAĎÁKU:
náklaďák přijede něco před 15 hodinou ke klubovně. Díky!

Další fotky z tábora postupně přidáváme do galerie. Určitě se podívejte.

Dále výzva pro všechny, co fotili na návštěvním dnu a rádi by se podělili o fotky. Prosíme, pokud nějaké takové máte, pošlete je přes nějakou úschovnu v PLNÉ kvalitě na kalich@petkapraha.cz Děkujeme

Pár fotek od Šošona je v galerii. Další budou po návštěvním dnu.

Nazdar!

Co nevidět jedeme na tábor! V úterý 28. proto nezapomeň (Jelene i Staršane) donést loďák do klubovny na Bednování (více v kalendáři).

Prosíme o úsporné balení – zkus si vzít spíše méně věcí a mít vše pouze v loďáku (jede nás hodně a náklaďák není nafukovací).

Pro St5: vemte si s sebou na tábor navíc 9 Euro.

Sekery dorazily! Pokud jste si jednu objednávali, vyzvedněte si ji po domluvě s Bobrem na výpravě nebo v klubovně. Cena je 350 Kč, pošlete je prosím na účet 1325498008/2700 (do poznámky napište jméno člena!) nebo zaplaťte při předání. Kdyby se objevil nějaký nový zájemce, nechť se ozve a domluvíme se, je jich pár navíc.