Hygienická opatření (2021)

Tábor

pro odjezd kluků na tábor i pro všechny návštěvníky tábora na Návštěváku bude nutné mít 

 • méně než 72 hodin starý PCR test (2x měsíčně jej platí pojišťovna) 
  nebo
 • hotové očkování s více než 14 dny od poslední dávky 
  nebo
 • potvrzení o prodělání Covidu před méně než 180 dny.

Návštěvní den

Co se týče Návštěvního dne, bude mít obvyklou dvoudenní podobu, se sobotním programem a volnou nedělí, nicméně Vás prosíme o zvážení počtu návštěvníků a zodpovědné dodržování hygienických opatření (při příjezdu Vás poprosíme o předložení testu/očkování/potvrzení o prodělání covidu).

PCR testy

[pro ty, kteří musí mít PCR] doporučujeme neváhat a zarezervovat Vašim synům termín na nějakém odběrném místě (https://testovani.uzis.cz/), dokud jsou volné termíny (ideálně 2 dny před odjezdem, aby byl co nejvíce čerstvý, ale zároveň aby stihly přijít výsledky – standardně bývají vyhotoveny za 24 h; tedy doporučujeme čtvrtek 1. 7. resp. pondělí 28. 6. pro Přípravku). 

Pravidla pro pořádání táborů se již několikrát změnily a další změny nelze vyloučit, ale náš postoj se nemění, PCR test/72 hodin se nám zdá rozumný a v souladu s pravidly.

Speciální případy

 • Dítě do 6 let – stačí antigenní test
 • Vyzvednutí holek ze Sedmičky po konci jejich tábora cestou na náš návštěvák – stačí antigenní test (preferujeme odběrné místo, nicméně samostest je samozřejmě možný)
[su_spoiler title=“klikni pro více o podmínkách konání akcí do tábora“ open=“no“ style=“default“ icon=“plus“ anchor=““ class=““]

Od pondělí 10. 5. začínají družinovky naživo (některé družiny budou ještě naposledy online, informuje rádce). První akce se budou konat 22. a 23. 5. Další akce St5 bude 5. a 6. 6. Družinová výprava a Modřín 19. a 20. 6.

Kromě těchto akcí budou pokračovat dobrovolné orientační běhy a softy se 7 – čím víc oddílu, tím líp :). Poslední orientační běh bude mezi 27. 5. – 30. 5. (čt-ne, více zde).

Aktualizováno: Test na akci více než 10 osob

Úplné znění podmínek pro spolkovou činnost na webu Junáka, dle kterých se řídíme, naleznete zde.

24. 5. Změna: na akce do 10 osob (družinovky, t. přípravy, na družinovou výpravu) není třeba mít test. Budeme ale rádi, pokud jej budete (třeba ze školy) mít a dbejte prosíme tím spíš na to, abyste nechodili na dané akce s příznaky covid-19.

 • Prvním a zcela základním pravidlem je, že na akci více než 10 osob (=softy, Modřín) smí člen dorazit pouze s potvrzením o negativní antigenním/PCR testu ne starším než 3 dny (u PCR testu se doba prodlužuje na týden). Test může být doložen potvrzením z veřejného testovacího místa nebo ze školy nebo čestným prohlášením od zákonného zástupce (v případě, že škola nevydá potvrzení o negativním testu; vzor zde). Zcela nepětkařsky bude možné doložit test i mobilem. Prodělanci covidu (max před 90 dny) místo testu předloží potvrzení o laboratorně potvrzeném onemocnění.
 • Účastník, který takové potvrzení mít nebude, se bohužel nebude moci zúčastnit akce a bude se muset vrátit domů (platí samozřejmě i pro Bobry). Potvrzení budeme kontrolovat na začátku každé akce. Berte prosím toto pravidlo velmi vážně, na nerozšíření nemoci stojí mimo jiné i uskutečnění tábora. 
 • Test je potřeba na akci organizovanou oddílem s vyšším počtem účastníků než 10 (softy, výprava).
 • Respirátor/nano-roušku je třeba mít s sebou, akce se budou konat (zatím) venku, ale pro dopravu a setkávání se blíže než na 2 metry jsou nutné.
 • Prosíme o pochopení, pokud budeme brzy nuceni nastavená pravidla měnit a korigovat dle nařízení; předpokládáme ovšem, že povinné testování bude platit nadále. (Momentálně platí povolení setkání 30 skautů venku a 3 uvnitř.)
[/su_spoiler]