Obnovení setkávání naživo (2021)

klikni pro více o termínech akcí do tábora

Od pondělí 10. 5. začínají družinovky naživo (některé družiny budou ještě naposledy online, informuje rádce). První akce se budou konat 22. a 23. 5. Další akce St5 bude 5. a 6. 6. Družinová výprava a Modřín 19. a 20. 6.

Kromě těchto akcí budou pokračovat dobrovolné orientační běhy a softy se 7 – čím víc oddílu, tím líp :). Poslední orientační běh bude mezi 27. 5. – 30. 5. (čt-ne, více zde).

Aktualizováno: Test na akci více než 10 osob

Úplné znění podmínek pro spolkovou činnost na webu Junáka, dle kterých se řídíme, naleznete zde.

24. 5. Změna: na akce do 10 osob (družinovky, t. přípravy, na družinovou výpravu) není třeba mít test. Budeme ale rádi, pokud jej budete (třeba ze školy) mít a dbejte prosíme tím spíš na to, abyste nechodili na dané akce s příznaky covid-19.

  • Prvním a zcela základním pravidlem je, že na akci více než 10 osob (=softy, Modřín) smí člen dorazit pouze s potvrzením o negativní antigenním/PCR testu ne starším než 3 dny (u PCR testu se doba prodlužuje na týden). Test může být doložen potvrzením z veřejného testovacího místa nebo ze školy nebo čestným prohlášením od zákonného zástupce (v případě, že škola nevydá potvrzení o negativním testu; vzor zde). Zcela nepětkařsky bude možné doložit test i mobilem. Prodělanci covidu (max před 90 dny) místo testu předloží potvrzení o laboratorně potvrzeném onemocnění.
  • Účastník, který takové potvrzení mít nebude, se bohužel nebude moci zúčastnit akce a bude se muset vrátit domů (platí samozřejmě i pro Bobry). Potvrzení budeme kontrolovat na začátku každé akce. Berte prosím toto pravidlo velmi vážně, na nerozšíření nemoci stojí mimo jiné i uskutečnění tábora. 
  • Test je potřeba na akci organizovanou oddílem s vyšším počtem účastníků než 10 (softy, výprava).
  • Respirátor/nano-roušku je třeba mít s sebou, akce se budou konat (zatím) venku, ale pro dopravu a setkávání se blíže než na 2 metry jsou nutné.
  • Prosíme o pochopení, pokud budeme brzy nuceni nastavená pravidla měnit a korigovat dle nařízení; předpokládáme ovšem, že povinné testování bude platit nadále. (Momentálně platí povolení setkání 30 skautů venku a 3 uvnitř.)