Odpoledne pro 🇺🇦

Výsledky běhu do Letenských schodů jsou ke shlédnutí pod tímto odkazem. Doporučujeme také zabrouzdat do oddílové galerie (pro heslo případně kontaktujte někoho z bobrů). Pokud jste na akci fotili, budeme rádi, když fotky pošlete Grizzlymu – on je do galerie přidá. Pokud máte zájem projít si zbylé oblečení z bazaru, k rozebrání je stále ještě v klubovně Sedmičky. Díky!

Na sbírku Člověka v tísni SOS Ukrajina se podařilo vybrat neuvěřitelných 25 831 ! Mockrát děkujeme všem zúčastněným i přispivatelům, v Člověku v tísni z nás měli velkou radost. Odpoledne mělo velký smysl i v tom, jakou se nám podařilo vytvořit atmosféru. Zejména vyráběcí aktivity slavily úspěch i u ukrajinských dětí, které se přišly podívat.

———————————————————————————————————————–

Do Česka od začátku ruské invaze na Ukrajinu proudí od konce února mnoho válečných uprchlíků. Spolu se Sedmičkou a Práčaty jsme ve středisku přemýšleli nad tím, jak bychom jim mohli pomoci, aby se u nás cítili vítaní a výsledkem je akce zvaná "Odpoledne pro Ukrajinu". Každý oddíl se bude podílet jednou menší aktivitou, které splynou do jedné velké. Pětka organizuje tradiční běh do Letenských schodů, Sedmička připravuje osvědčený bazar oblečení a Práčata přispějí různými dalšími menšími sportovními aktivitami v čele s lakrosem. Výtěžek za dobrovolné startovné a prodej v bazaru chceme poslat na fond Člověka v tísni SOS UKRAJINA. Akce je otevřená pro veřejnost a pozvánku se snažíme šířit i mezi organizace starající se o příchozí ukrajinské rodiny s dětmi.

Všechny důlěžité organizační informace níže…

KDY? neděle 22. května od 14:00 do 17:00 (pro členy oddílů sraz už ve 13:00 a konec v 18:00, abychom stihli vše připravit a uklidit)

KDE? na Letné u kyvadla (viz mapa)… poblíž tramvajových zastávek Čechův most, Sparta a Chotkovy sady, příp. metra Hradčanská

KDO JE ZVANÝ? všichni současní i bývalí členové střediska, jejich rodiče, přibuzní a kamarádi, pozvánka je směřovaná i pro ukrajinské děti a širokou veřejnost nebo kolemjdoucí