sobotní seance 12/12

Splň si 5 ze 6 okruhů a ciť se o Vánocích jako Pětkař! Jakým způsobem pojmeš výstupy z každého okruhu, které se posléze objeví v galerii, je tentokrát zcela na tobě!

1) Stezka

Otevři po delší době znovu stezku a podívej se, jaké máš do budoucna plány (např. co bys chtěl mít hotové už do tábora). Pokud už máš I. nebo dokonce II. stupeň hotový, zaměř se na odborky (více níže). Splň si alespoň jeden z dlouhodobých bodů, na které je karanténa jako ušitá:

  • Splň si zadaný úkol (I. a II. stupeň) – zavolej bobrovi a on ti nějaký zadá
  • Denní cvik 14 dní (I. stupeň)
  • Pomoc doma (I. stupeň)
  • Čin pro přírodu (I. stupeň)
  • Sekera a obal (I. stupeň)
  • Šití (I. stupeň)
  • … pokud už máš všechny splněné a nevíš si rady, ozvi se nějakému bobrovi

2) Osobní věci

Doplň si všechny osobní věci, které jsi buď ztratil nebo neměl (vyrob koule s papírovou (ne plastovou) páskou, doplň KPZku, atd.), abys je měl na jaře pěkně kompletní.

3) Šifry

Vylušti tyto tři šifry (v případě nouze využij nápovědu). Stačí, když vyluštíš dvě, ale opravdová výzva je splnit všechny tři.

[su_spoiler title=“Pokud fakt nevíš, můžeš se podívat do nápovědy“ open=“no“ style=“default“ icon=“plus“ anchor=““ class=““]

1 – tá ti ti tá…. | 2 – něco je na nich stejně… | 3 – jeden chlívek je písmeno. Nápověda: budeš potřebovat hodně sirek.

[/su_spoiler]

Baví tě šifry? Chtěl by ses v nich rozvíjet? Podívej se do odborky Šifrování, kterou si můžeš plnit, když máš První stupeň a polovinu Druhého nebo Okruhy:

[su_spoiler title=“Kdy si můžu plnit Odborky?“ open=“no“ style=“default“ icon=“plus“ anchor=““ class=““]

Jakékoliv Odborky si můžeš začít plnit, pokud máš splněnou polovinu bodů druhého stupně a celý první stupeň. Podepisovat je mohou bobři a jejich držitelé po domluvě s bobrem. Odborku si můžeš také plnit, pokud máš splněný odpovídající „okruh“ (např. Zdravověda) ze Stezky v 1. a i 2. stupni.

Když se podíváš do Stezky, oba stupně jsou rozděleny na 7 okruhů. A ty odpovídají Odborkám. Když si splníš například okuh Zdravověda z 1. a 2. stupně, můžeš jít na odborku Zdravotníka.

Pro splnění Odborky 1) najdi zkoušejícího; 2) vyberte spolu body, které bys pro zisk své odbornosti chtěl splnit. Číslo v závorce určuje minimální počet bodů, hvězdička určuje povinný bod. Některé body si budeš podepisovat sám. Po splění Odborky bude v knize Odborek zaneseno, které body jsi v Odborce splnil, můžeš tak svým výběrem inspirovat ostatní. Po domluvě je možné i navrhnout nový bod.

[/su_spoiler]

4) Atlet

Jdi se proběhnout, zakopej si s tátou na branku nebo si hoď s kamarádem z oddílu frisbee. Největší výzva jako další alternativa: otužování v řece (a šlapání vody)

Zaujala tě atletika a rád sportuješ? Mrkni do Odborky Atleta!

5) Uzlování

Nauč se vázat libovolný nový uzel! Pokud tápeš v 6 nováčkovských uzlech, nepouštěj se do žádných experimentů a natrénuj trochu na Mistra v uzlu:

  • Ambulák, dračák, škoťák, loďák, zkracovačka a autíčka (pro připomenutí úkazky z praxe, případně lze pro pomoc zavolat bobrům nebo možná i těm, kdo se v uzlování tradičně vyznají – Koďovi, Raybanovi nebo Triggovi)

Jestli všechny nováčkovské uzle bez problému ovládáš, zkus si své uzlovací obzory rozšířit o něco zcela nového podle tvého vkusu:

  • Uzel dobrého skutku, dřevorubecká smyčka, křížová nebo podélná vazba, kravata, nebo turbánek (viz návod z bobřích triků)

Je uzlování pro tebe to pravé? Je tu odborka:

6) Zdravověda

Zařid si vlastní lékarničku, kterou potom budeš na jaře nosit na výpravy jako jednu z družinových osobních věcí. Jak na to se dozvíš zde.

Baví tě zdravověda? Možná je odborka Zdravotníka přesně pro tebe.


Zde jsou všechny odborky pohromadě. Určitě si vybereš i ty 😉