Táborový oblek – Staršani

mezi stromy, keři a trávou, mezi domy, ulicemi a hřišti, mezi lidmi ve Společenství bylo zaseto Zjištění. Nikdy nečelil takové výzvě, dosud ani nevěděl, že je Jiný. Natož, aby věděl, že Vidí. Ale viděl.

Abys i ty přežil ve Společenství, které čelí nevídané výzvě, Jinakosti, je potřeba zapadnout mezi ostatní. Jaká potupa, kdybys vyčníval z davu a vypadal jinak než ostatní! Aby mohla Změna začít, je třeba se nejdříve dobře připravit a zbytečně nevystrkovat hlavu. Pak může revoluce započít! Proto si na tábor vyrob oblek, který ti pomůže přežít.

Letos se bude jednat o jakousi halenu zhotovenou z šedé nebo béžové látky. Ideální je, aby látka byla hrubší, ideálně lněná. Postup k ušití je relativně jednoduchý. Taktéž je nutné si vyrobit šablonu. Na šabloně může být cokoliv. Slovo, obrázek, tvar, který vás charakterizuje a odlišuje od ostatních. Dále je potřeba si k vrchní části sehnat také šedivé kraťasy. Musí být jiné, než ty ke kroji!

Plánek obleku

Všechny míry v plánku berte orientačně a vždy raději přeměřte. Oblek by měl mít dlouhý rukáv, nebo alespoň do půlky předloktí. Spodní lem by měl dosahovat kousek pod pás. Finální oblek nijak nezdobte a nepoužívejte barevné látky ani nitě.

Plánek šablony

Šablonu na záda si můžeš vytisknout nebo nakreslit. Důležité je použít samolepící papír formátu A4. Poté tvar vystřihněte a schovejte si arch papíru, ne to, co jste vystřihli. Nechejte si také tvary, které jsou v prostoru obrázku a nechcete je mít vybarvené (třeba prostředek písmena O). Při výběru motivu myslete na to, aby měl jasné a co nejjednodušší linie. Když ho pak budeme na táboře stříkat na látku, některé linky by se mohly rozpít.