Vyjádření ke „koronaviru“

15. 3. 2020

Milí rodiče,


ozýváme se Vám s upřesněním činnosti Pětky v dalších týdnech.

Vzhledem ke stále novým opatřením ohledně epidemie “koronaviru” rušíme všechny akce (družinovky, výpravy) po dobu 14 dní. Dobu obnovení činnosti ani zda proběhnou akce o prvním víkendu v dubnu ještě nevíme, nicméně Výpravu s rodiči 4. dubna přesuneme, pravděpodobně na 16. května. 

Oddílovou činnost však zcela nepřerušujeme: zítra večer se na stránkách objeví program “na dálku”, kterého je možné se účastnit z domova. Pro kluky i družiny chystáme různé druhy aktivit, mají se nač těšit! 

Co se týče zmiňované možnosti pomoci oddílu, většina příležitostí se týká jen plnoletých osob, tedy vedoucích. Pokud byste o nějaké možnosti pomoci v silách Pětky věděli (třeba i ze svého okolí), nebojte se nám ozvat. 

Ohledně blížícího se tábora Vám chceme dát vědět následující: prosíme, počítejte s ním. Věříme, že se uskuteční, doufejme v původním termínu (27. 6. – 25. 7.). Na schůzce s rodiči (16. 4. od 18:30 v klubovně) Vám dáme podrobnější informace, nicméně již nyní Vám můžeme sdělit dvě důležité zprávy – pojedeme nejspíše na nové tábořiště v jižních Čechách a část tábora bychom chtěli strávit na kolech. Pokud Vaše ratolest jízdní kolo nemá, zvažte jeho pořízení či půjčení, případně se nám ozvěte a zkusíme nějaké sehnat.

Přejeme Vám, ať se daří radovat z nových příležitostí, které současná situace přináší a současně co nejméně nepříjemností,

za Pětku

Charlie a Matěj

Původní vyjádření z 10. 3. 2020

10. 3. 2020

Milí rodiče,

v reakci na rozhodnutí starosty Junáka o pozastavení činnosti Vám zasíláme naše vyjádření.

Do odvolání je veškerá skautská činnost (družinové schůzky, výpravy) počínaje 11. březnem pozastavena. Rádi bychom v činnosti co nejdříve pokračovali, rozhodli jsme se však pro tento týden zrušit všechny akce (tj. středeční družinovku Tygrů, páteční Tělocvičnu a Jelení družinovku). 

Co se týče budoucích akcí, podobně jako státní orgány nebo vedení Junáku nedokážeme přesněji určit konec omezení. Z toho důvodu zatím nerušíme družinovky příští týden ani akce o víkendu 21.-22. 3. O situaci Vás budeme dále informovat.

Zvažovali jsme zorganizování dopoledních či jiných programů přes den, vzhledem k situaci jsme se ovšem rozhodli (alespoň pro tento týden) podobné akce nepodnikat.

Domníváme se, že situace je v médiích artikulována příliš dramaticky. Nebereme “koronavirus” na lehkou váhu, nicméně jsme připraveni jako oddíl zareagovat a pomoci tam, kde bude třeba. 

Závěrem bychom Vás chtěli pozvat na schůzku rodičů o táboře, která se bude konat 16. 4. od 18:30 v naší klubovně.

Za vedení Pětky

Pirát a Charlie

artemh.tsalyy@gmail.com

+420733223892

charlie@skaut.cz

+420739855903