Jelení apokalypsa

Ahoj Jelene!

Tak jsi zabrouzdal na naše stránky, kde budeš moci plnit všemožné úkoly a výzvy, které jsme si pro Tebe a tvé spolujeleny s Bobry připravili. Jak už bylo napsáno v emailu, úkoly jsou dobrovolné, ale budeme rádi, když se do jejich plnění pustíš. Úkoly sem budou přibývat vždy v daný den, jako jsou události v našem kalendáři. Pro jistotu, zde máš důležitá data: 22.3., 26.4., 5.4., 9.4.

Přejeme Ti hodně síly a zdraví!

#1 Kronika temna 22.3.

Abychom měli na co z těchto temných dob vzpomínat, musíme si své poznatky o přežití zaznamenávat.

Tvým úkolem tedy bude, vytvořit si ve svém zápisníku svůj vlastní drbník. Tam si budeš zapisovat vtipné příhody, které se u vás doma odehrály nebo vtipné hlášky, které třeba řekl tvůj sourozenec anebo cokoliv jiného, co Tě napadne. Klidně to můžeš doprovodit nějakým obrázkem. Ale aby těch drbů bylo opravdu hodně, zkus za každý den napsat aspoň jeden.

#2 Blackout 22.3.

Víš co je blackout? Jednoduše vypadne… úplně všechno. Elektřina, internet i signál. Je ale potřeba udržovat kontakt s okolím. Jak? Česká pošta funguje i během blackoutu, to se neboj.

Tvým úkolem bude poslat jednomu z Jelenů dopis. Jako na táboře, akorát teď z domova. Adresa Ti bude přidělena. Aby to ale mělo nějakou hlavu a patu, budeš se muset držet těchto věcí:
– Použij v textu tato 3 slova: Kombajn, Listopad, Kámen
– Vymysli jednoduchý úkol pro adresáta (udělej 10 dřepů, zacvič si, …)
– Napiš mu, na jakou akci v uplynulé části roku rád vzpomínáš

#3 Bojový plán 26.3.

V tomto nehostinném období a podmínkách vlastního domova se musí člověk spolehnout nejen na sebe, ale i na své okolí. Musíme si navzájem pomáhat a spolehnout se jeden na druhého. Proto jsme si pro Tebe připravili tento dlouhodobý úkol.

Jako nadpis si zvol barvu, kterou budeš políčka vybarvovat, a přidej slovo život. Například zelený život nebo růžový život s oranžovými puntíky. Tabulku si můžeš stáhnout zde na stránce, stejně jako veškeré potřebné věci k úkolů, pokud je ještě nemáš (Nalezneš na: https://petkapraha.cz/pro-oddil/dokumenty-a-gongy/ , v dokumentech, složka 2020).
Vysvětlené jednotlivé úkoly nalezneš níže.

Čištění zubů
Tady jsou dvě políčka horní na ráno spodní na večer, aby sis je mohl vybarvit. Vyčisti si v tu dobu zuby.
Ustlat postel
Pro odškrtnutí tohoto políčka si stačí ustlat postel.
Pomoc rodičům
Zeptej se svých rodičů, jak jim můžeš pomoci a až to splníš, můžeš zamalovat tohle políčko.
Úklid
Ukliď 10 věcí, co se okolo tebe povalují.
Text písně
Přečti si text tebou vybrané písničky ze zpěvníku.
Prosím, děkuji, promiň
Toto políčko si můžeš vybarvit večer nebo ráno následujícího dne poté, co se zamyslíš nad tím, že ji tyto tři slova používal ve chvíle, kdy to bylo namístě.
Radost
Tady je to něco podobného jako to předchozí políčko. Jen se zamyslíš nad tím, co ti za ten den udělalo radost.