Chceš se přidat?

Kdo jsme?

Jsme skautský chlapecký oddíl sídlící na Praze 2. Že jsme skauti se na první pohled pozná na tom, že jezdíme pravidelně do přírody. Pozná se to také podle toho, že jsme mezi sebou kamarádi – starší vedou mladší, mladší si dělají ze starších legraci a ti prostředně staří si dělají legraci ze všech ostatních. A pak se to pozná podle toho, že to neděláme zbůhdarma: snažíme se, aby naše činnost měla smysl.

Kolik nás je?

Je nás kolem padesáti a každý rok se trochu obměníme – někdo odejde a někoho nového mezi sebou přivítáme. Program máme rozdělený do dvou věkových skupin: mladším (Jelenům) je mezi 7 a 12 lety, starším je od 11 do 17. Nejstarší jsou pak vedoucí, těm je mezi 17 a 25.

Co děláme?

Jednou týdně se scházíme v klubovně na dvouhodinové schůzky. Mladší (Jeleni) mají schůzky vždy v pátek, ostatní v jiné dny. Jednou za čtrnáct dní také jezdíme na víkend na výpravy – buď každý den zvlášť, nebo přes noc na celý víkend. V zimě pak jezdíme na hory a v červenci program vyvrcholí letním táborem.

Na schůzkách a výpravách především hrajeme hry, soutěžíme mezi sebou a učíme se novým věcem. Vyrážíme také na různá zajímavá místa (hory, jeskyně a skály, výpravy na kolech a jiná) nebo sportujeme (softball, ultimate frisbee, fotbal, basket a mnoho dalších). Mladší (Jeleni) a starší mají program většinou zvlášť, třeba na tábor ale jezdíme dohromady. Občas se také spojíme s jinými oddíly a pořádáme společné akce.

Na aktuální program se můžeš podívat: starší, Jeleni.

Jak se stát členem?

Rádi mezi sebou přivítáme nové tváře. Nejlepší věk pro vstup do mladší části (Jelenů) je mezi 7. a 10. rokem, vzácněji lze přijít rovnou do starších skautů – mezi 11. a 14. rokem. V současné době je oddíl bohužel naplněn natolik, že je možné, že tě nebudeme moct přijmout hned, ale zapíšeme tě na čekací listinu. Neváhej se proto přihlásit klidně i dva roky před výše zmíněným vhodným věkem, aby se to povedlo.

Pokud uvažuješ o tom, že by ses chtěl přidat, je to skvělá zpráva. Nejlepší bude, když nám ji zavoláš nebo napíšeš. Nemusíš se rozhodovat, jestli jít do mladších nebo starších a nemusíš být rozhodnutý vůbec – můžeš se jen přijít podívat, jak to vůbec vypadá. Zavolej a my se s tebou rádi domluvíme.

Komu zavolat?

Vedoucí starší části a celého oddílu (kontakty na další vedoucí):

Šimon (vedoucí)
Šimon Sládek
730 640 408
simonsladek25@gmail.com

Grizzly (zástupce)
Petr Junek
603 963 987
petr.junek13@gmail.com

Vedoucí mladší části, Jelenů (kontakty na další vedoucí):

Dusík (vedoucí)
Kryštof Votava
725 452 003
krystof.votava@gmail.com

Sumec (zástupce)
Kryštof Hanč
722 224 121
krystof.hanc@seznam.cz

Pokud nevíš, komu zavolat (třeba proto, že ti je 10 a půl), zavolejte komukoli. Už se zvládneme domluvit.

A co holky?

Holky nebereme. Ale nezoufej, ve stejném domě, kde máme klubovnu my, ji má i spřízněný dívčí oddíl – Sedmička. Jsou skvělé. Podívejte se na jejich stránky, kde už jistě najdeš vše potřebné.

Fotky: jak to vypadá?

Můžeš zavolat a přijít se podívat nebo si prohlédnout fotky. Pro ochranu soukromí většinu fotek na internetu zveřejňujeme pouze pro členy oddílu, pár jsme jich zde ale pro představu vybrali.